Produkte > FSP TECHNOLOGY INC. > FSP120-FZAE1(500)MG
FSP120-FZAE1(500)MG
FSP120-FZAE1(500)MG FSP Technology Inc.
FSP120-FZAE1(340)MG_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: LED DRIVER CC+CV AC/DC 16-24V 50
Features: OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.68" L x 2.68" W x 1.53" H (195.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Voltage - Output: 16 ~ 24V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CE, cULus
Ratings: IP65, IP67
Efficiency: 93%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 5A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 120 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 500 V
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP120-FZAE1(500)MG FSP Technology Inc.
Description: LED DRIVER CC+CV AC/DC 16-24V 50, Features: OTP, OVP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 7.68" L x 2.68" W x 1.53" H (195.0mm x 68.0mm x 38.8mm), Voltage - Output: 16 ~ 24V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CE, cULus, Ratings: IP65, IP67, Efficiency: 93%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 5A, Dimming: Analog, PWM, Voltage - Input (Min): 90VAC, Power (Watts): 120 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 500 V, DigiKey Programmable: Not Verified.