Produkte > FSP TECHNOLOGY INC. > FSP1200-20FM
FSP1200-20FM
FSP1200-20FM FSP Technology Inc.
FSP1200-20FM_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 2X12V 2130W
Power (Watts): 2130W
Features: PMBus™, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.28" L x 2.89" W x 1.53" H (184.9mm x 73.4mm x 38.9mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Front End
Operating Temperature: 0°C ~ 55°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CCC, CE, cULus, GS
Efficiency: 80%
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 2
Standard Number: 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 80.5 A
Current - Output 2: 97 A
auf Bestellung 193 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP1200-20FM FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 2X12V 2130W, Power (Watts): 2130W, Features: PMBus™, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 7.28" L x 2.89" W x 1.53" H (184.9mm x 73.4mm x 38.9mm), Mounting Type: Rack Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Front End, Operating Temperature: 0°C ~ 55°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CCC, CE, cULus, GS, Efficiency: 80%, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 2, Standard Number: 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 80.5 A, Current - Output 2: 97 A.