Produkte > FSP TECHNOLOGY INC. > FSP150-AJBU3
FSP150-AJBU3
FSP150-AJBU3 FSP Technology Inc.
FSP150-AJBU3_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 19.5V 150W
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.47" L x 2.54" W x 0.91" H (113.5mm x 64.5mm x 23.0mm)
Voltage - Output: 19.5V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 59" (1.50m)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: Cord (Sold Separately)
Approval Agency: CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Form: Desktop (Class I)
Efficiency: Level VI, CoC Tier 2
Current - Output (Max): 7.7A
Input Connector: IEC 320-C6
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 500mW
Part Status: Active
Power (Watts): 150 W
Standard Number: 60950-1; 62368-1
auf Bestellung 161 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP150-AJBU3 FSP Technology Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 19.5V 150W, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.47" L x 2.54" W x 0.91" H (113.5mm x 64.5mm x 23.0mm), Voltage - Output: 19.5V, Polarization: Positive Center, Output Connector: Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Cord Length: 59" (1.50m), Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Applications: ITE (Commercial), Input Type: Cord (Sold Separately), Approval Agency: CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV, Form: Desktop (Class I), Efficiency: Level VI, CoC Tier 2, Current - Output (Max): 7.7A, Input Connector: IEC 320-C6, Region Utilized: International, No Load Power Consumption: 500mW, Part Status: Active, Power (Watts): 150 W, Standard Number: 60950-1; 62368-1.