Produkte > FSP TECHNOLOGY INC. > FSP230-AWAN3
FSP230-AWAN3
FSP230-AWAN3 FSP Technology Inc.
FSP230-AWAN3_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 54V 230W
Packaging: Box
Size / Dimension: 6.97" L x 3.37" W x 1.27" H (177.0mm x 85.6mm x 32.2mm)
Voltage - Output: 54V
Output Connector: Power DIN, 4 Pin
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 59" (1.50m)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Efficiency: Level VI, CoC Tier 2
Current - Output (Max): 4.26A
Input Connector: IEC 320-C14
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 500mW (Max)
Part Status: Active
Power (Watts): 230 W
Standard Number: 60950-1; 62368-1
auf Bestellung 74 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP230-AWAN3 FSP Technology Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 54V 230W, Packaging: Box, Size / Dimension: 6.97" L x 3.37" W x 1.27" H (177.0mm x 85.6mm x 32.2mm), Voltage - Output: 54V, Output Connector: Power DIN, 4 Pin, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Cord Length: 59" (1.50m), Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Applications: ITE (Commercial), Input Type: Cord (Sold Separately), Approval Agency: CB, CE, CCC, cULus, FCC, GS, TUV, VCCI, Form: Desktop (Class I), Efficiency: Level VI, CoC Tier 2, Current - Output (Max): 4.26A, Input Connector: IEC 320-C14, Region Utilized: International, No Load Power Consumption: 500mW (Max), Part Status: Active, Power (Watts): 230 W, Standard Number: 60950-1; 62368-1.