Produkte > FSP TECHNOLOGY INC. > FSP250-60MPC
FSP250-60MPC
FSP250-60MPC FSP Technology Inc.
FSP250-60MPC_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CNV 3.3V 5V 12V -5V 2X-12V
Packaging: Box
Power (Watts): 250W
Features: PFC, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension: 7.48" L x 3.23" W x 1.61" H (190.0mm x 82.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: ATX
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, cURus, FCC, TUV, VCCI
Efficiency: 85%
Voltage - Output 1: 3.3V
Voltage - Output 2: 5V
Voltage - Output 3: 12V
Voltage - Output 4: -5V
Part Status: Active
Number of Outputs: 6
Voltage - Output 5: -12V
Voltage - Output 6: -12V
Standard Number: 60601-1; 60950-1
Current - Output 1: 12 A
Current - Output 2: 14 A
Current - Output 3: 18 A
Current - Output 4: 300 mA
Current - Output 5: 300 mA
auf Bestellung 56 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP250-60MPC FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CNV 3.3V 5V 12V -5V 2X-12V, Packaging: Box, Power (Watts): 250W, Features: PFC, Standby Output, Universal Input, Size / Dimension: 7.48" L x 3.23" W x 1.61" H (190.0mm x 82.0mm x 41.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: ATX, Operating Temperature: 0°C ~ 50°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, cURus, FCC, TUV, VCCI, Efficiency: 85%, Voltage - Output 1: 3.3V, Voltage - Output 2: 5V, Voltage - Output 3: 12V, Voltage - Output 4: -5V, Part Status: Active, Number of Outputs: 6, Voltage - Output 5: -12V, Voltage - Output 6: -12V, Standard Number: 60601-1; 60950-1, Current - Output 1: 12 A, Current - Output 2: 14 A, Current - Output 3: 18 A, Current - Output 4: 300 mA, Current - Output 5: 300 mA.