Produkte > FSP TECHNOLOGY INC. > FSP270-RBAN3
FSP270-RBAN3
FSP270-RBAN3 FSP Technology Inc.
FSP270-RBAN3_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 270W
Packaging: Box
Size / Dimension: 8.03" L x 3.45" W x 1.63" H (204.0mm x 87.6mm x 41.5mm)
Voltage - Output: 19V
Output Connector: Rectangular, 6 Position
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 47.2" (1.20m)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: Cord (Sold Separately)
Approval Agency: CB, CE, CCC, cULus, FCC, GS, TUV, VCCI
Form: Desktop (Class I)
Efficiency: Level VI, CoC Tier 2
Current - Output (Max): 14.21A
Input Connector: IEC 320-C14
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 500mW (Max)
Part Status: Active
Power (Watts): 270 W
Standard Number: 60950-1; 62368-1
auf Bestellung 96 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP270-RBAN3 FSP Technology Inc.
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 270W, Packaging: Box, Size / Dimension: 8.03" L x 3.45" W x 1.63" H (204.0mm x 87.6mm x 41.5mm), Voltage - Output: 19V, Output Connector: Rectangular, 6 Position, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Cord Length: 47.2" (1.20m), Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Applications: ITE (Commercial), Input Type: Cord (Sold Separately), Approval Agency: CB, CE, CCC, cULus, FCC, GS, TUV, VCCI, Form: Desktop (Class I), Efficiency: Level VI, CoC Tier 2, Current - Output (Max): 14.21A, Input Connector: IEC 320-C14, Region Utilized: International, No Load Power Consumption: 500mW (Max), Part Status: Active, Power (Watts): 270 W, Standard Number: 60950-1; 62368-1.