Produkte > FSP TECHNOLOGY INC. > FSP300-50UCB
FSP300-50UCB
FSP300-50UCB FSP Technology Inc.
FSP300-50UCB_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CNVT 3.3V 5V 12V -12V -5V
Packaging: Box
Power (Watts): 414W
Features: Standby Output, Universal Input
Size / Dimension: 7.48" L x 3.94" W x 1.59" H (190.0mm x 100.0mm x 40.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Efficiency: 80%
Voltage - Output 1: 3.3V
Voltage - Output 2: 5V
Voltage - Output 3: 12V
Voltage - Output 4: -12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 5
Voltage - Output 5: -5V
Standard Number: 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 12 A
Current - Output 2: 14 A
Current - Output 3: 25 A
Current - Output 4: 300 mA
Current - Output 5: 100 mA
auf Bestellung 91 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP300-50UCB FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CNVT 3.3V 5V 12V -12V -5V, Packaging: Box, Power (Watts): 414W, Features: Standby Output, Universal Input, Size / Dimension: 7.48" L x 3.94" W x 1.59" H (190.0mm x 100.0mm x 40.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: 0°C ~ 50°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cULus, FCC, GS, TUV, Efficiency: 80%, Voltage - Output 1: 3.3V, Voltage - Output 2: 5V, Voltage - Output 3: 12V, Voltage - Output 4: -12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 5, Voltage - Output 5: -5V, Standard Number: 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 12 A, Current - Output 2: 14 A, Current - Output 3: 25 A, Current - Output 4: 300 mA, Current - Output 5: 100 mA.