FSP350-70MU
FSP350-70MU FSP Technology Inc.
FSP350-70MU_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CNVT 3.3V 5V 2X12V 2X-12V
Packaging: Box
Power (Watts): 350W
Features: Standby Output, Universal Input
Size / Dimension: 7.48" L x 3.94" W x 1.59" H (190.0mm x 100.0mm x 40.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: ATX
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Efficiency: 80%
Voltage - Output 1: 3.3V
Voltage - Output 2: 5V
Voltage - Output 3: 12V
Voltage - Output 4: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 6
Voltage - Output 5: -12V
Voltage - Output 6: -12V
Current - Output 1: 16 A
Current - Output 2: 18 A
Current - Output 3: 16 A
Current - Output 4: 16 A
Current - Output 5: 500 mA
Current - Output 6: 200 mA
auf Bestellung 56 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP350-70MU FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CNVT 3.3V 5V 2X12V 2X-12V, Packaging: Box, Power (Watts): 350W, Features: Standby Output, Universal Input, Size / Dimension: 7.48" L x 3.94" W x 1.59" H (190.0mm x 100.0mm x 40.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: ATX, Operating Temperature: 0°C ~ 50°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cURus, TUV, Efficiency: 80%, Voltage - Output 1: 3.3V, Voltage - Output 2: 5V, Voltage - Output 3: 12V, Voltage - Output 4: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 6, Voltage - Output 5: -12V, Voltage - Output 6: -12V, Current - Output 1: 16 A, Current - Output 2: 18 A, Current - Output 3: 16 A, Current - Output 4: 16 A, Current - Output 5: 500 mA, Current - Output 6: 200 mA.