Produkte > FSP TECHNOLOGY INC. > FSP500-50RDB
FSP500-50RDB
FSP500-50RDB FSP Technology Inc.
FSP500-50RDB_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CNVT 3.3V 5V 12V -12V 672W
Power (Watts): 672W
Features: Hot Swappable, Standby Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 10.24" L x 4.17" W x 1.62" H (260.0mm x 106.0mm x 41.3mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Front End
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Efficiency: 80%
Voltage - Output 1: 3.3V
Voltage - Output 2: 5V
Voltage - Output 3: 12V
Voltage - Output 4: -12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 4
Standard Number: 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 20 A
Current - Output 2: 20 A
Current - Output 3: 41.67 A
Current - Output 4: 500 mA
auf Bestellung 45 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP500-50RDB FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CNVT 3.3V 5V 12V -12V 672W, Power (Watts): 672W, Features: Hot Swappable, Standby Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 10.24" L x 4.17" W x 1.62" H (260.0mm x 106.0mm x 41.3mm), Mounting Type: Rack Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Front End, Operating Temperature: 0°C ~ 50°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cULus, FCC, GS, TUV, Efficiency: 80%, Voltage - Output 1: 3.3V, Voltage - Output 2: 5V, Voltage - Output 3: 12V, Voltage - Output 4: -12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 4, Standard Number: 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 20 A, Current - Output 2: 20 A, Current - Output 3: 41.67 A, Current - Output 4: 500 mA.