Produkte > FSP TECHNOLOGY INC. > FSP500-60MRB(S)
FSP500-60MRB(S)
FSP500-60MRB(S) FSP Technology Inc.
FSP500-60MRB(S)_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CNVT 3.3V 5V +/-12V 2X-5V
Power (Watts): 654W
Features: Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.49" L x 5.91" W x 3.30" H (190.0mm x 150.0mm x 84.0mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Front End
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Efficiency: 80%
Voltage - Output 1: 3.3V
Voltage - Output 2: 5V
Voltage - Output 3: 12V
Voltage - Output 4: -12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 5
Voltage - Output 5: -5V
Voltage - Output 6: -5V
Standard Number: 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 20 A
Current - Output 2: 20 A
Current - Output 3: 40 A
Current - Output 4: 500 mA
Current - Output 5: 300 mA
auf Bestellung 18 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP500-60MRB(S) FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CNVT 3.3V 5V +/-12V 2X-5V, Power (Watts): 654W, Features: Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 7.49" L x 5.91" W x 3.30" H (190.0mm x 150.0mm x 84.0mm), Mounting Type: Rack Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Front End, Operating Temperature: 0°C ~ 50°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV, Efficiency: 80%, Voltage - Output 1: 3.3V, Voltage - Output 2: 5V, Voltage - Output 3: 12V, Voltage - Output 4: -12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 5, Voltage - Output 5: -5V, Voltage - Output 6: -5V, Standard Number: 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 20 A, Current - Output 2: 20 A, Current - Output 3: 40 A, Current - Output 4: 500 mA, Current - Output 5: 300 mA.