Produkte > FSP TECHNOLOGY INC. > FSP500-70MPE
FSP500-70MPE
FSP500-70MPE FSP Technology Inc.
FSP500-70MPE_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CNVT 3.3V 5V 2X12V 2X-5V
Packaging: Box
Power (Watts): 500W
Features: PFC, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension: 5.91" L x 5.51" W x 3.39" H (150.0mm x 140.0mm x 86.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: ATX
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, cURus, FCC, TUV, VCCI
Efficiency: 78%
Voltage - Output 1: 3.3V
Voltage - Output 2: 5V
Voltage - Output 3: 12V
Voltage - Output 4: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 6
Voltage - Output 5: -5V
Voltage - Output 6: -5V
Standard Number: 60601-1; 60950-1
Current - Output 1: 32 A
Current - Output 2: 30 A
Current - Output 3: 18 A
Current - Output 4: 18 A
Current - Output 5: 200 mA
Current - Output 6: 800 mA
auf Bestellung 12 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP500-70MPE FSP Technology Inc.
Description: AC/DC CNVT 3.3V 5V 2X12V 2X-5V, Packaging: Box, Power (Watts): 500W, Features: PFC, Standby Output, Universal Input, Size / Dimension: 5.91" L x 5.51" W x 3.39" H (150.0mm x 140.0mm x 86.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: ATX, Operating Temperature: 0°C ~ 50°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, cURus, FCC, TUV, VCCI, Efficiency: 78%, Voltage - Output 1: 3.3V, Voltage - Output 2: 5V, Voltage - Output 3: 12V, Voltage - Output 4: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 6, Voltage - Output 5: -5V, Voltage - Output 6: -5V, Standard Number: 60601-1; 60950-1, Current - Output 1: 32 A, Current - Output 2: 30 A, Current - Output 3: 18 A, Current - Output 4: 18 A, Current - Output 5: 200 mA, Current - Output 6: 800 mA.