Produkte > FSP TECHNOLOGY INC. > FSP60-SZAE-WG01
FSP60-SZAE-WG01
FSP60-SZAE-WG01 FSP Technology Inc.
FSP60-SZAE-WG01_Datasheet.pdf
Hersteller: FSP Technology Inc.
Description: LED DRIVER CC AC/DC 120-277V, +2
Features: OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 9.45" L x 1.69" W x 1.18" H (240.0mm x 43.0mm x 30.0mm)
Voltage - Output: 21 ~ 43V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: cULus
Efficiency: 89%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 700mA, 1.05A, 1.4A
Dimming: Analog
Voltage - Input (Min): 108VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: UL 8750
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 151 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSP60-SZAE-WG01 FSP Technology Inc.
Description: LED DRIVER CC AC/DC 120-277V, +2, Features: OTP, OVP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 9.45" L x 1.69" W x 1.18" H (240.0mm x 43.0mm x 30.0mm), Voltage - Output: 21 ~ 43V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -40°C ~ 55°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: cULus, Efficiency: 89%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 700mA, 1.05A, 1.4A, Dimming: Analog, Voltage - Input (Min): 108VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 60 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: UL 8750, DigiKey Programmable: Not Verified.