Produkte > POS > FTPC100V12-S-PCT-PDS
FTPC100V12-S-PCT-PDS
  • FTPC100V12-S-PCT-PDS
  • FTPC100V12-S-PCT-PDS
FTPC100V12-S-PCT-PDS POS
FTPC100V-S-PCT-PDS-spec-EN.pdf
Hersteller: POS
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 100W; 12VDC; 0÷8.33A; 180÷264VAC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: LED
Output voltage: 12V DC
Power: 0.1kW
Body dimensions: 326x30x22mm
Supply voltage: 180...264V AC
Efficiency: 90%
Application: LED
Operating temperature: -20...55°C
Operating modes: constant voltage
Number of outputs: 1
IP rating: IP20
Additional functions: push dimming
Electrical connection: terminal block
Output current: 0...8.33A
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details FTPC100V12-S-PCT-PDS POS
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 100W; 12VDC; 0÷8.33A; 180÷264VAC, Type of power supply: switching, Kind of power supply: LED, Output voltage: 12V DC, Power: 0.1kW, Body dimensions: 326x30x22mm, Supply voltage: 180...264V AC, Efficiency: 90%, Application: LED, Operating temperature: -20...55°C, Operating modes: constant voltage, Number of outputs: 1, IP rating: IP20, Additional functions: push dimming, Electrical connection: terminal block, Output current: 0...8.33A.