Produkte > LEMO > FVG.00.303.CLAD27
FVG.00.303.CLAD27 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 3
Orientation: G
Shell Size - Insert: 303
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.087" ~ 0.106" (2.20mm ~ 2.70mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FVG.00.303.CLAD27 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 3, Orientation: G, Shell Size - Insert: 303, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.087" ~ 0.106" (2.20mm ~ 2.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.