Produkte > LEMO > FVG.1W.308.CLAC65
FVG.1W.308.CLAC65 LEMO
FVG.1W.308.CLAC65.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 8
Orientation: G
Shell Size - Insert: 308
Operating Temperature: -20°C ~ 200°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening: 0.240" ~ 0.256" (6.10mm ~ 6.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FVG.1W.308.CLAC65 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Coupling Nut, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 8, Orientation: G, Shell Size - Insert: 308, Operating Temperature: -20°C ~ 200°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.240" ~ 0.256" (6.10mm ~ 6.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FVG.1W.308.CLAC65
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FVG.1W.308.CLAC65 FVG.1W.308.CLAC65 Hersteller : LEMO FVG_1W_308_CLAC65-1940701.pdf Circular Push Pull Connectors