Produkte > LEMO > FVG.2W.302.CLAC75
FVG.2W.302.CLAC75 LEMO
W-Series_High_Pressure_Cat.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell, Coupling Nut
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 30A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 2
Orientation: G
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -20°C ~ 200°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening: 0.280" ~ 0.295" (7.10mm ~ 7.50mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FVG.2W.302.CLAC75 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Coupling Nut, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 30A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: G, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -20°C ~ 200°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.280" ~ 0.295" (7.10mm ~ 7.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FVG.2W.302.CLAC75
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FVG.2W.302.CLAC75 FVG.2W.302.CLAC75 Hersteller : LEMO FVG_2W_302_CLAC75-1940805.pdf Circular Push Pull Connectors STRAIGHT PLUG CABLE COLLET