Produkte > LEMO > FVG.2W.308.CLAC55
FVG.2W.308.CLAC55 LEMO
W-Series_High_Pressure_Cat.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 8
Orientation: G
Shell Size - Insert: 308
Operating Temperature: -20°C ~ 200°C
Cable Opening: 0.201" ~ 0.217" (5.10mm ~ 5.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FVG.2W.308.CLAC55 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Coupling Nut, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 8, Orientation: G, Shell Size - Insert: 308, Operating Temperature: -20°C ~ 200°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.201" ~ 0.217" (5.10mm ~ 5.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FVG.2W.308.CLAC55
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FVG.2W.308.CLAC55 FVG.2W.308.CLAC55 Hersteller : LEMO FVG_2W_308_CLAC55-1940827.pdf Circular Push Pull Connectors STRAIGHT PLUG CABLE COLLET