Produkte > LEMO > FVG.2W.314.CLAK95
FVG.2W.314.CLAK95 LEMO
FVG.2W.314.CLAK95.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 14P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 14
Orientation: G
Shell Size - Insert: 314
Operating Temperature: -20°C ~ 200°C
Cable Opening: 0.358" ~ 0.374" (9.10mm ~ 9.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FVG.2W.314.CLAK95 LEMO
Description: CONN PLUG MALE 14P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Coupling Nut, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 14, Orientation: G, Shell Size - Insert: 314, Operating Temperature: -20°C ~ 200°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.358" ~ 0.374" (9.10mm ~ 9.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FVG.2W.314.CLAK95
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FVG.2W.314.CLAK95 FVG.2W.314.CLAK95 Hersteller : LEMO FVG_2W_314_CLAK95-1940876.pdf Circular Push Pull Connectors LWP KeyG 14C CHR 9.5mm K