Produkte > LEMO > FVG.3W.312.CLAK15
FVG.3W.312.CLAK15 LEMO
Hersteller: LEMO
Description: Circular Metal
Color: Silver
Current Rating (Amps): 9A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 12
Orientation: G
Shell Size - Insert: 312
Operating Temperature: -20°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening: 0.555" ~ 0.591" (14.10mm ~ 15.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FVG.3W.312.CLAK15 LEMO
Description: Circular Metal, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Coupling Nut, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 9A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 12, Orientation: G, Shell Size - Insert: 312, Operating Temperature: -20°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.555" ~ 0.591" (14.10mm ~ 15.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FVG.3W.312.CLAK15
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FVG.3W.312.CLAK15 FVG.3W.312.CLAK15 Hersteller : LEMO FVG_3W_312_CLAK15-1940708.pdf Standard Circular Connector