FWA-125ASI4 Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 125A 150VAC/VDC
Packaging: Bulk
Features: Indicating
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 1.000" Dia x 1.156" L (25.40mm x 29.36mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 125A
Mounting Type: Bolt Mount
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100kA AC, 20kA DC
Voltage Rating - AC: 150 VAC
Voltage Rating - DC: 150 VDC