FWA-20A10F
FWA-20A10F Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-720003-fwa-(5-60)a.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 20A 150VAC/VDC 5AG
Packaging: Bulk
Package / Case: 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 20A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 150 VAC
Voltage Rating - DC: 150 VDC
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWA-20A10F Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 20A 150VAC/VDC 5AG, Packaging: Bulk, Package / Case: 5AG, 10mm x 38mm (Midget), Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 20A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 150 VAC, Voltage Rating - DC: 150 VDC.
Weitere Produktangebote FWA-20A10F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FWA-20A10F FWA-20A10F Hersteller : Bussmann / Eaton BUS_Ele_Ferrule_FWA_150V_5_60A-347393.pdf Specialty Fuses 150V 20Arms Semiconductor