FWH-.250A6F
FWH-.250A6F Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-720038-fwh-(.25-30)a6f.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDG 250MA 500VAC 3AB 3AG
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.252" Dia x 1.252" L (6.40mm x 31.80mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 250mA
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, CSA, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWH-.250A6F Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDG 250MA 500VAC 3AB 3AG, Packaging: Bulk, Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4", Size / Dimension: 0.252" Dia x 1.252" L (6.40mm x 31.80mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 250mA, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Voltage Rating - AC: 500 VAC.
Weitere Produktangebote FWH-.250A6F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FWH-.250A6F FWH-.250A6F Hersteller : Bussmann / Eaton bus-ele-ds-720038-fwh-(.25-30)a6f.pdf Specialty Fuses 500VAC .25A High Speed Fuse