FWH-020A6F
FWH-020A6F Eaton - Bussmann Electrical Division
FWH-%28.25-30%29_6x32mm_Fuse_Rev_Jun_2017.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 20A 600VAC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.252" Dia x 1.252" L (6.40mm x 31.80mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 20A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, CSA, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWH-020A6F Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 20A 600VAC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.252" Dia x 1.252" L (6.40mm x 31.80mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 20A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage Rating - AC: 600 VAC.
Weitere Produktangebote FWH-020A6F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FWH-020A6F FWH-020A6F Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Ele_DS_720038_FWH-(.25-30)A6F-349277.pdf Specialty Fuses 500VAC 20A High Speed Fuse