FWH-025A6F
FWH-025A6F Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-720038-fwh-(.25-30)a6f.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 25A 500VAC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.252" Dia x 1.252" L (6.40mm x 31.80mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 25A
Approval Agency: CE, CSA, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWH-025A6F Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 25A 500VAC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.252" Dia x 1.252" L (6.40mm x 31.80mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 25A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 500 VAC.
Weitere Produktangebote FWH-025A6F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FWH-025A6F FWH-025A6F Hersteller : Bussmann / Eaton cooid00038_196-2264246.pdf Specialty Fuses 500VAC .025A High Speed Fuse