FWH-030A6FR
FWH-030A6FR Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-720038-fwh-(.25-30)a6f.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 30A 500VAC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.252" Dia x 1.252" L (6.40mm x 31.80mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 30A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, CSA, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWH-030A6FR Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 30A 500VAC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.252" Dia x 1.252" L (6.40mm x 31.80mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 30A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA, Voltage Rating - AC: 500 VAC.
Weitere Produktangebote FWH-030A6FR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FWH-030A6FR FWH-030A6FR Hersteller : Bussmann / Eaton bus-ele-ds-720038-fwh-(.25-30)a6f.pdf Cartridge Fuses 500VAC 30A High Speed Fuse