FWH-1000A Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-720007-fwh-(35-1600)a.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 1KA 500VAC CYL
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 3.000" Dia x 3.219" L (76.20mm x 81.76mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 1kA
Mounting Type: Bolt Mount
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWH-1000A Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 1KA 500VAC CYL, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 3.000" Dia x 3.219" L (76.20mm x 81.76mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 1kA, Mounting Type: Bolt Mount, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA, Voltage Rating - AC: 500 VAC.
Weitere Produktangebote FWH-1000A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FWH-1000A Hersteller : Bussmann / Eaton c15194c0-7b17-414b-9082-9344b2925369-184343.pdf Specialty Fuses 500VAC 1000A High Speed Fuse