FWH-1600A
FWH-1600A Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-720007-fwh-(35-1600)a.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 1.6KA CYLINDRICAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 4.250" Dia x 10.219" L (107.95mm x 259.56mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 1.6kA
Mounting Type: Bolt Mount
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, CSA, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 50kA DC
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWH-1600A Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 1.6KA CYLINDRICAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 4.250" Dia x 10.219" L (107.95mm x 259.56mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 1.6kA, Mounting Type: Bolt Mount, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 50kA DC.
Weitere Produktangebote FWH-1600A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FWH-1600A FWH-1600A Hersteller : Bussmann / Eaton cooid00028_97-2263929.pdf Specialty Fuses 500VAC 1600A High Speed Fuse