FWH-25A14F
FWH-25A14F Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-cat-1007-flc-2018-sec-04-hsf.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 25A 500VAC/VDC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 25A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, CSA, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 50kA DC
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Voltage Rating - DC: 500 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWH-25A14F Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 25A 500VAC/VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 25A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 50kA DC, Voltage Rating - AC: 500 VAC, Voltage Rating - DC: 500 VDC.
Weitere Produktangebote FWH-25A14F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FWH-25A14F FWH-25A14F Hersteller : Bussmann / Eaton cooid00038-198.pdf Cartridge Fuses 500VAC 25A High Speed Fuse