FWJ-1600A Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-720027-fwj-(35-2000)a.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 1.6A 1KVAC/800VDC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 3.500" Dia x 3.312" L (88.90mm x 84.12mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 1.6A
Mounting Type: Bolt Mount
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100kA
Voltage Rating - AC: 1 kVAC
Voltage Rating - DC: 800 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWJ-1600A Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 1.6A 1KVAC/800VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 3.500" Dia x 3.312" L (88.90mm x 84.12mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 1.6A, Mounting Type: Bolt Mount, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100kA, Voltage Rating - AC: 1 kVAC, Voltage Rating - DC: 800 VDC.
Weitere Produktangebote FWJ-1600A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FWJ-1600A FWJ-1600A Hersteller : Bussmann / Eaton cooid00028_104-2264063.pdf Specialty Fuses 1600A 1000VAC #