FWK-15A20F
FWK-15A20F Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-cat-1007-full-line-catalog-complete.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 15A 750VAC/VDC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.807" Dia x 5.000" L (20.50mm x 127.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 15A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 45kA
Voltage Rating - AC: 750 VAC
Voltage Rating - DC: 750 VDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWK-15A20F Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 15A 750VAC/VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.807" Dia x 5.000" L (20.50mm x 127.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 15A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 45kA, Voltage Rating - AC: 750 VAC, Voltage Rating - DC: 750 VDC.
Weitere Produktangebote FWK-15A20F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FWK-15A20F FWK-15A20F Hersteller : Bussmann / Eaton BUS_Ele_Ferrule_FWK_750V_5_60A-1307752.pdf Specialty Fuses 15A 750V TRAC