FWP-10G10F
FWP-10G10F Eaton - Bussmann Electrical Division
skuPage.FWP-10G10F.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 10A 690VAC GR 10X38
Packaging: Bulk
Package / Case: 5AG, 10mm x 38.1mm
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.496" L (10.30mm x 38.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -50°C ~ 100°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CE, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA
Current Rating (Amps): 10 A
Voltage Rating - AC: 700 V
Melting I²t: 6.6
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWP-10G10F Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 10A 690VAC GR 10X38, Packaging: Bulk, Package / Case: 5AG, 10mm x 38.1mm, Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.496" L (10.30mm x 38.00mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Requires Holder, Operating Temperature: -50°C ~ 100°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: CE, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA, Current Rating (Amps): 10 A, Voltage Rating - AC: 700 V, Melting I²t: 6.6.
Weitere Produktangebote FWP-10G10F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FWP-10G10F FWP-10G10F Hersteller : Bussmann / Eaton bus-ele-pp-10621-fwp-class-gr.pdf Specialty Fuses Fuse 10A 690VAC gR 10x38