FWP-10G14FI
FWP-10G14FI Eaton - Bussmann Electrical Division
skuPage.FWP-10G14FI.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 10A 690VAC GR 14X51 WITH IN
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.563" Dia x 2.008" L (14.30mm x 51.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -50°C ~ 100°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CE, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA
Current Rating (Amps): 10 A
Voltage Rating - AC: 690 V
Melting I²t: 5.9
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWP-10G14FI Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 10A 690VAC GR 14X51 WITH IN, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.563" Dia x 2.008" L (14.30mm x 51.00mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Requires Holder, Operating Temperature: -50°C ~ 100°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: CE, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA, Current Rating (Amps): 10 A, Voltage Rating - AC: 690 V, Melting I²t: 5.9.