FWP-12G10F Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: Fuse 12A 690VAC gR 10x38
Features: Indicating
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 12A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: UL
Class: gR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 690 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWP-12G10F Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: Fuse 12A 690VAC gR 10x38, Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 12A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: UL, Class: gR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 690 VAC.
Weitere Produktangebote FWP-12G10F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FWP-12G10F Hersteller : Bussmann / Eaton bus-ele-pp-10621-fwp-class-gr.pdf Specialty Fuses Fuse 12A 690VAC gR 10x38