Produkte > BUSSMANN / EATON > FWP-16G10F
FWP-16G10F Bussmann / Eaton
bus-ele-pp-10621-fwp-class-gr.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Specialty Fuses Fuse 16A 690VAC gR 10x38
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWP-16G10F Bussmann / Eaton
Description: FUSE 16A 690VAC GR 10X38, Packaging: Bulk, Package / Case: 5AG, 10mm x 38.1mm, Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.496" L (10.30mm x 38.00mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Requires Holder, Operating Temperature: -50°C ~ 100°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: CE, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA, Current Rating (Amps): 16 A, Voltage Rating - AC: 700 V, Melting I²t: 17.0.
Weitere Produktangebote FWP-16G10F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FWP-16G10F FWP-16G10F Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division skuPage.FWP-16G10F.pdf Description: FUSE 16A 690VAC GR 10X38
Packaging: Bulk
Package / Case: 5AG, 10mm x 38.1mm
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.496" L (10.30mm x 38.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -50°C ~ 100°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CE, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA
Current Rating (Amps): 16 A
Voltage Rating - AC: 700 V