FWP-20G14F
FWP-20G14F Eaton - Bussmann Electrical Division
skuPage.FWP-20G14F.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 20A 690VAC GR 14X51
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.563" Dia x 2.008" L (14.30mm x 51.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -50°C ~ 100°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CE, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA
Current Rating (Amps): 20 A
Voltage Rating - AC: 690 V
Melting I²t: 27.0
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWP-20G14F Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 20A 690VAC GR 14X51, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.563" Dia x 2.008" L (14.30mm x 51.00mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Requires Holder, Operating Temperature: -50°C ~ 100°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: CE, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA, Current Rating (Amps): 20 A, Voltage Rating - AC: 690 V, Melting I²t: 27.0.
Weitere Produktangebote FWP-20G14F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FWP-20G14F Hersteller : Bussmann / Eaton bus-ele-pp-10621-fwp-class-gr.pdf Cartridge Fuses Fuse 20A 690VAC gR 14x51
Produkt ist nicht verfügbar
FWP-20G14F Hersteller : Coiltronics / Eaton bus_ele_pp_10621_fwp_class_gr-2308191.pdf Cartridge Fuses Fuse 20A 690VAC gR 14x51