Produkte > BUSSMANN / EATON > FWP-25A14FI
FWP-25A14FI
FWP-25A14FI Bussmann / Eaton
eaton-bussmann-series-fwp-ferrule-high-speed-fuses-datasheet-720025-en-gb.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Specialty Fuses 25A 700V 14X51 IND
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWP-25A14FI Bussmann / Eaton
Description: FUSE CARTRIDGE 25A 700VAC/800VDC, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 25A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 50kA DC, Voltage Rating - AC: 700 VAC, Voltage Rating - DC: 800 VDC.
Weitere Produktangebote FWP-25A14FI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FWP-25A14FI FWP-25A14FI Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division eaton-bussmann-series-fwp-ferrule-high-speed-fuses-datasheet-720025-en-gb.pdf Description: FUSE CARTRIDGE 25A 700VAC/800VDC
Packaging: Bulk
Features: Indicating
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 25A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, CSA, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 50kA DC
Voltage Rating - AC: 700 VAC
Voltage Rating - DC: 800 VDC