FWP-25A22FI
FWP-25A22FI Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-cat-1007-flc-2018-sec-04-hsf.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 25A 700VAC/500VDC
Packaging: Bulk
Features: Indicating
Package / Case: Cylindrical, Alarm Indicating
Size / Dimension: 0.874" Dia x 2.283" L (22.20mm x 58.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 25A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, CSA, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 50kA DC
Voltage Rating - AC: 700 VAC
Voltage Rating - DC: 500 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWP-25A22FI Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 25A 700VAC/500VDC, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Cylindrical, Alarm Indicating, Size / Dimension: 0.874" Dia x 2.283" L (22.20mm x 58.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 25A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 50kA DC, Voltage Rating - AC: 700 VAC, Voltage Rating - DC: 500 VDC.
Weitere Produktangebote FWP-25A22FI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FWP-25A22FI Hersteller : Bussmann / Eaton BUS_Ele_Ferrule_FWP_20_100A-1664288.pdf Specialty Fuses 25A 700V 22X58 IND