FWP-63G22FI
FWP-63G22FI Eaton - Bussmann Electrical Division
skuPage.FWP-63G22FI.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 63A 690VAC GR 22X58 WITH IN
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.874" Dia x 2.283" L (22.20mm x 58.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -50°C ~ 100°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA
Current Rating (Amps): 63 A
Voltage Rating - AC: 690 V
Melting I²t: 516.0
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWP-63G22FI Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE 63A 690VAC GR 22X58 WITH IN, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.874" Dia x 2.283" L (22.20mm x 58.00mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Requires Holder, Operating Temperature: -50°C ~ 100°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: CE, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA, Current Rating (Amps): 63 A, Voltage Rating - AC: 690 V, Melting I²t: 516.0.
Weitere Produktangebote FWP-63G22FI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FWP-63G22FI Hersteller : Bussmann / Eaton bus-ele-pp-10621-fwp-class-gr.pdf Cartridge Fuses Fuse 63A 690VAC gR 22x58 with Ind