FWS-12A20F
FWS-12A20F Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-cat-1007-flc-2018-sec-04-hsf.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 12A 1.4KVAC/1KVDC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.807" Dia x 5.000" L (20.50mm x 127.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 12A
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 1.4 kV
Voltage Rating - DC: 1 kV
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWS-12A20F Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 12A 1.4KVAC/1KVDC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.807" Dia x 5.000" L (20.50mm x 127.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 12A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 45kA AC, 30kA DC, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 1.4 kV, Voltage Rating - DC: 1 kV.
Weitere Produktangebote FWS-12A20F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FWS-12A20F FWS-12A20F Hersteller : Bussmann / Eaton coois00366_1-2263851.pdf Specialty Fuses 12A TRAC FUSE