FWX-30A14F
FWX-30A14F Eaton - Bussmann Electrical Division
eaton-bussmann-series-fwh-ferrule-high-speed-fuses-datasheet-720006-en-gb.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 30A 250VAC/VDC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 30A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 50kA DC
Voltage Rating - AC: 250 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWX-30A14F Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 30A 250VAC/VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 30A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 50kA DC, Voltage Rating - AC: 250 VAC, Voltage Rating - DC: 250 VDC.
Weitere Produktangebote FWX-30A14F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FWX-30A14F FWX-30A14F Hersteller : Bussmann / Eaton cooid00038-194.pdf Specialty Fuses 250V 30Arms Semiconductor