Produkte > EBM-PAPST INC. > G1G170-AB05-11
G1G170-AB05-11
G1G170-AB05-11 ebm-papst Inc.
Catalog_Compactfans_US_en.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: FAN BLWR COMB AIR 257X176 115VAC
Power (Watts): 300W
Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 115VAC
Size / Dimension: Rectangular - 257mm L x 273mm H (170mm Dia)
Bearing Type: Ball
RPM: 5500 RPM
Air Flow: 362.0 CFM (10.14m³/min)
Width: 176.0mm
Weight: 11 lbs (5 kg)
Termination: 3 or 5 Position Rectangular Connector
Fan Type: Blower, Combustion Air
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G1G170-AB05-11 ebm-papst Inc.
Description: FAN BLWR COMB AIR 257X176 115VAC, Power (Watts): 300W, Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 115VAC, Size / Dimension: Rectangular - 257mm L x 273mm H (170mm Dia), Bearing Type: Ball, RPM: 5500 RPM, Air Flow: 362.0 CFM (10.14m³/min), Width: 176.0mm, Weight: 11 lbs (5 kg), Termination: 3 or 5 Position Rectangular Connector, Fan Type: Blower, Combustion Air.