G2RL-14-E-HA-DC24 OMRON Electronic Components
Hersteller: OMRON Electronic Components
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 16A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 16A
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
DC contacts rating @R: 16A / 24V DC
Manufacturer series: G2RL
Switched voltage: max. 300V DC; max. 440V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 1.44kΩ
Operate time: 15ms
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Release time: 5ms
Mechanical durability: 20000000 cycles
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgSnO2
Coil current: 16.7mA
Leads: for PCB
Enclosure description: hermetic seal
Operating temperature: -40...85°C
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G2RL-14-E-HA-DC24 OMRON Electronic Components
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 16A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 16A, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, DC contacts rating @R: 16A / 24V DC, Manufacturer series: G2RL, Switched voltage: max. 300V DC; max. 440V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 1.44kΩ, Operate time: 15ms, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Release time: 5ms, Mechanical durability: 20000000 cycles, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgSnO2, Coil current: 16.7mA, Leads: for PCB, Enclosure description: hermetic seal, Operating temperature: -40...85°C.