Produkte > OMRON ELECTRONICS > G2RL-24 DC18
G2RL-24 DC18
G2RL-24 DC18 Omron Electronics
J117-E1.pdf
Hersteller: Omron Electronics
General Purpose Relays DPDT 8A Thru-Hole 18VDC
auf Bestellung 236 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G2RL-24 DC18 Omron Electronics
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 18VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/30VDC, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 18V DC, Contact current max.: 8A, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, DC contacts rating @R: 8A / 30V DC, Manufacturer series: G2RL, Switched voltage: max. 300V DC; max. 440V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Operate time: 15ms, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Release time: 5ms, Mechanical durability: 20000000 cycles, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgNi, Leads: for PCB, Enclosure description: hermetic seal, Operating temperature: -40...85°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G2RL24DC18 G2RL24DC18 Hersteller : Omron j117-e1.pdf Power Relay 18VDC 8A DPDT(29x12.7x15.7)mm THT
auf Bestellung 300 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
G2RL-24 DC18 G2RL-24 DC18 Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g2rl.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 18V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 22.2 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 440VAC, 300VDC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 12.6 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 3520VA, 2400W
auf Bestellung 122 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
G2RL-24-DC18 Hersteller : OMRON Electronic Components Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 18VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/30VDC
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 18V DC
Contact current max.: 8A
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
DC contacts rating @R: 8A / 30V DC
Manufacturer series: G2RL
Switched voltage: max. 300V DC; max. 440V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Operate time: 15ms
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Release time: 5ms
Mechanical durability: 20000000 cycles
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgNi
Leads: for PCB
Enclosure description: hermetic seal
Operating temperature: -40...85°C