Produkte > OMRON > G5NB-1A-HA-DC12
G5NB-1A-HA-DC12
G5NB-1A-HA-DC12 Omron
en-g5nb.pdf
Hersteller: Omron
Power Relay 12VDC 3A SPST-NO(20.5x7.2x15.3)mm THT
auf Bestellung 184 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 148
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G5NB-1A-HA-DC12 Omron
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 3A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 3A, AC contacts rating @R: 3A / 125V AC, DC contacts rating @R: 3A / 30V DC, Manufacturer series: G5NB, Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 720Ω, Operate time: 10ms, Body dimensions: 20.5x7.2x15.3mm, Release time: 10ms, Mechanical durability: 5000000 cycles, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: silver alloy, Coil current: 16.7mA, Leads: for soldering, Application: Home, Enclosure description: standard seal, Operating temperature: -40...85°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G5NB-1A-HA-DC12 G5NB-1A-HA-DC12 Hersteller : Omron en-g5nb.pdf Power Relay 12VDC 3A SPST-NO(20.5x7.2x15.3)mm THT
auf Bestellung 117 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 94
auf Bestellung 450 Stücke:
Mindestbestellmenge: 69
G5NB-1A-HA DC12 G5NB-1A-HA DC12 Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g5nb.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 750VA, 90W
auf Bestellung 1480 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
G5NB-1A-HA DC12 G5NB-1A-HA DC12 Hersteller : Omron Electronics J143-E1.pdf General Purpose Relays PCB Power Relay Mini 1-pole 3A/5A
auf Bestellung 1379 Stücke:
G5NB-1A-HA DC12 G5NB-1A-HA DC12 Hersteller : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 3329634.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G5NB-1A-HA DC12 - POWER RELAY, SPST-NO, 12VDC, 3A, THT
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Non Latching
Kontaktmaterial: Silver Alloy
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 3A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 720ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Through Hole
Produktpalette: G5NB Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250V
directShipCharge: 25
auf Bestellung 164 Stücke:
tariffCode: 85364190
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: G5NB Series
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 106 Stücke:
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 3A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 3A
AC contacts rating @R: 3A / 125V AC
DC contacts rating @R: 3A / 30V DC
Manufacturer series: G5NB
Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 720Ω
Operate time: 10ms
Body dimensions: 20.5x7.2x15.3mm
Release time: 10ms
Mechanical durability: 5000000 cycles
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: silver alloy
Coil current: 16.7mA
Leads: for soldering
Application: Home
Enclosure description: standard seal
Operating temperature: -40...85°C