G5Q-14 DC12 Omron
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G5Q-14 DC12 Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 33.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 1250VA, 150W.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||||||
G5Q-14 DC12 | Hersteller : Omron |
Power Relay 12VDC 5(NO)/3(NC)DC/10(NO)/3(NC)AAC SPDT(20.3x10.3x16.2)mm THT |
auf Bestellung 11001 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
G5Q-14-DC12 | Hersteller : Omron Electronics |
General Purpose Relays Power PCB Relay Sealed SPDT 12VDC |
auf Bestellung 9012 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
G5Q-14 DC12 | Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div |
G5Q-14 DC12 | Hersteller : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G5Q-14 DC12 - Leistungsrelais, SPDT, 12 VDC, 10 A, G5Q Series, Durchsteckmontage, MonostabiltariffCode: 85364190 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: PC-Pin hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silberlegierung isCanonical: Y Kontaktstrom: 10A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 360ohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: - Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: G5Q Series productTraceability: No Spulenspannung: 12VDC Kontaktkonfiguration: SPDT Kontaktspannung V AC: 125V SVHC: To Be Advised |
auf Bestellung 436 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
G5Q-14-DC12 | Hersteller : OMRON / PARTNER STOCK |
Description: OMRON / PARTNER STOCK - G5Q-14-DC12 - Leistungsrelais, Miniatur, SPDT, 12 VDC, 10 A, G5Q Series, Durchsteckmontage, Monostabil tariffCode: 85364900 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: PC-Pin hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silberlegierung, cadmiumfrei isCanonical: Y Kontaktstrom: 10A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 360ohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: - Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: G5Q Series productTraceability: No Spulenspannung: 12VDC Kontaktkonfiguration: SPDT Kontaktspannung V AC: 125V SVHC: To Be Advised |
Produkt ist nicht verfügbar |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: HA RELAYS PWR PCB RELAY |
Category: Miniature Electromagnetic RelaysDescription: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 10A Type of relay: electromagnetic Contacts configuration: SPDT Rated coil voltage: 12V DC Contact current max.: 10A AC contacts rating @R: 3A / 250V AC DC contacts rating @R: 3A / 30V DC Manufacturer series: G5Q Switched voltage: max. 30V DC; max. 277V AC Relay variant: miniature Mounting: PCB Coil resistance: 360Ω Body dimensions: 20.3x10.3x15.8mm Contact resistance: 100mΩ Terminal pitch: 2.54mm Coil current: 33.3mA Operating temperature: -40...85°C |