Produkte > OMRON ELECTRONICS > G6S-2F-Y-TR DC24
G6S-2F-Y-TR DC24
G6S-2F-Y-TR DC24 Omron Electronics
K093-E1.pdf
Hersteller: Omron Electronics
Low Signal Relays - PCB Gullwing NoLatch Eur DPDT 24VDC 230mW T/R
auf Bestellung 692 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G6S-2F-Y-TR DC24 Omron Electronics
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; G6S, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Manufacturer series: G6S, Mounting: PCB, Operate time: 4ms, Release time: 4ms, Coil current: 9.6mA, Leads: for PCB, Operating temperature: -40...70°C, Contact material: Ag/Au, Mechanical durability: 100000000 cycles, Enclosure description: hermetic seal, Relay variant: miniature, Body dimensions: 14.8x7.3x8.55mm, Contact resistance: 75mΩ, AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC, Contact current max.: 2A, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, Coil resistance: 2504Ω, Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G6S-2F-Y-TR DC24 G6S-2F-Y-TR DC24 Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g6s.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24V
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: Telecom
Coil Current: 9.6 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Load - Max Switching: 500VA, 440W
auf Bestellung 23 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
G6S-2F-Y-TR   DC24 G6S-2F-Y-TR DC24 Hersteller : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 2871785.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6S-2F-Y-TR DC24 - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 2 A, G6S, Oberflächenmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: L-förmig gebogen
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Gold
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 2.504kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: G6S
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: No SVHC (16-Jan-2020)
auf Bestellung 2 Stücke:
G6S2FYTRDC24 G6S2FYTRDC24 Hersteller : Omron k093-e1.pdf Signal Relay 24VDC 2A DPDT(14.8x9.2x9.2)mm SMD
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 24VDC
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: Telecom
Coil Current: 9.6 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Box
Coil Voltage: 24VDC
Coil Current: 9.6 mA
Contact Rating (Current): 2 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Part Status: Active
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; G6S
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Manufacturer series: G6S
Mounting: PCB
Coil current: 9.6mA
Leads: for PCB
Operating temperature: -40...70°C
Contact material: Ag/Au
Mechanical durability: 100000000 cycles
Enclosure description: hermetic seal
Relay variant: miniature
Body dimensions: 14.8x7.3x8.55mm
Contact resistance: 75mΩ
AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC
Contact current max.: 2A
DC contacts rating @R: 2A / 30V DC
Coil resistance: 2504Ω
Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC