Produkte > VOLGEN + FURUNO > GA5E-S48-X
GA5E-S48-X Volgen + Furuno
GA5E-Series20240619.pdf
Hersteller: Volgen + Furuno
Description: AC/DC CONVERTER 48V 5W
Features: Universal Input
Packaging: Box
Package / Case: 5-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.63" H (25.4mm x 25.4mm x 16.1mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB Scheme, CE, cURus
Efficiency: 84%
Current - Output (Max): 104mA
Voltage - Output 1: 48V
Power (Watts): 5 W
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60950-1; 62368-1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GA5E-S48-X Volgen + Furuno
Description: AC/DC CONVERTER 48V 5W, Features: Universal Input, Packaging: Box, Package / Case: 5-DIP Module, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.63" H (25.4mm x 25.4mm x 16.1mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB Scheme, CE, cURus, Efficiency: 84%, Current - Output (Max): 104mA, Voltage - Output 1: 48V, Power (Watts): 5 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60950-1; 62368-1.