Technische Details GAN063-650WSAQ Nexperia
Description: GANFET N-CH 650V 34.5A TO247-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: GaNFET (Cascode Gallium Nitride FET), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 34.5A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 60mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 143W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 1mA, Supplier Device Package: TO-247-3, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 15 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1000 pF @ 400 V.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GAN063-650WSAQ | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
auf Bestellung 547 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
GAN063-650WSAQ | Hersteller : NXP |
Trans MOSFET N-CH GaN 650V 34.5A 3-Pin(3+Tab) TO-247 GAN063-650WSAQ TGAN063-650WSAQAnzahl je Verpackung: 1 Stücke |
auf Bestellung 5 Stücke: Lieferzeit 7-14 Tag (e) |
GAN063-650WSAQ | Hersteller : NEXPERIA |
Description: NEXPERIA - GAN063-650WSAQ - Galliumnitrid (GaN)-Transistor, Gan FET, 650 V, 34.5 A, 0.06 ohm, 15 nC, TP-247, DurchsteckmontagetariffCode: 85412900 Transistormontage: Durchsteckmontage Drain-Source-Spannung Vds: 650V rohsCompliant: YES Dauer-Drainstrom Id: 34.5A hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: AEC-Q101 usEccn: EAR99 euEccn: NLR Gate-Ladung, typ.: 15nC Bauform - Transistor: TP-247 Anzahl der Pins: 3Pin(s) Produktpalette: - productTraceability: No Drain-Source-Durchgangswiderstand: 0.06ohm SVHC: No SVHC (27-Jun-2024) |
auf Bestellung 14 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Category: THT N channel transistorsDescription: Transistor: N-JFET / N-MOSFET; GaN; unipolar; HEMT,cascode; 650V Type of transistor: N-JFET / N-MOSFET Technology: GaN Polarisation: unipolar Kind of transistor: cascode; HEMT Drain-source voltage: 650V Drain current: 24.4A Pulsed drain current: 150A Case: SOT429; TO247 Gate-source voltage: ±20V On-state resistance: 50mΩ Mounting: THT Gate charge: 15nC Kind of package: tube Power dissipation: 143W |