Produkte > PANJIT > GBJ1506ULV_T0_00601
GBJ1506ULV_T0_00601
GBJ1506ULV_T0_00601 Panjit
GBJ1506ULV.pdf
Hersteller: Panjit
Bridge Rectifiers Ultra Low VF Bridge Rectifier with Super Low Leakage Current 600 V 15A
auf Bestellung 3495 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GBJ1506ULV_T0_00601 Panjit
Description: BRIDGE RECT 1P 600V 15A GBJ-2, Packaging: Tube, Package / Case: 4-SIP, GBJ, Mounting Type: Through Hole, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: GBJ-2, Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V, Current - Average Rectified (Io): 15 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 920 mV @ 7.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GBJ1506ULV_T0_00601 GBJ1506ULV_T0_00601 Hersteller : Panjit International Inc. GBJ1506ULV.pdf Description: BRIDGE RECT 1P 600V 15A GBJ-2
Packaging: Tube
Package / Case: 4-SIP, GBJ
Mounting Type: Through Hole
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: GBJ-2
Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V
Current - Average Rectified (Io): 15 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 920 mV @ 7.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 600 V
auf Bestellung 3585 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Packaging: Tube
Package / Case: 4-SIP, GBJ
Mounting Type: Through Hole
Diode Type: Single Phase
Technology: Standard
Supplier Device Package: GBJ-2
Mindestbestellmenge: 3
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Bridge rectifier: single-phase; Urmax: 600V; If: 15A; Ifsm: 220A
Type of bridge rectifier: single-phase
Max. off-state voltage: 0.6kV
Load current: 15A
Max. forward impulse current: 220A
Version: flat
Case: GBJ2
Electrical mounting: THT
Leads: flat pin
Kind of package: tube
Max. forward voltage: 0.75V