GBJ25005
GBJ25005 YANGJIE TECHNOLOGY
GBJ25005_ser.pdf
Hersteller: YANGJIE TECHNOLOGY
Category: Flat single phase diode bridge rectif.
Description: Bridge rectifier: single-phase; Urmax: 50V; If: 25A; Ifsm: 320A
Type of bridge rectifier: single-phase
Max. off-state voltage: 50V
Load current: 25A
Max. forward impulse current: 0.32kA
Electrical mounting: THT
Version: flat
Leads: flat pin
Case: 6KBJ
Kind of package: bulk
auf Bestellung 256 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 122
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GBJ25005 YANGJIE TECHNOLOGY
Description: BRIDGE RECT 1PHASE 50V 25A GBJ, Packaging: Tube, Package / Case: 4-ESIP, Mounting Type: Through Hole, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: GBJ, Voltage - Peak Reverse (Max): 50 V, Current - Average Rectified (Io): 25 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 12.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 50 V.
Weitere Produktangebote GBJ25005
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GBJ25005 GBJ25005 Hersteller : SMC Diode Solutions GBJ25005-GBJ2510%20N1754%20REV.A.pdf Description: BRIDGE RECT 1PHASE 50V 25A GBJ
Packaging: Tube
Package / Case: 4-ESIP
Mounting Type: Through Hole
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: GBJ
Voltage - Peak Reverse (Max): 50 V
Current - Average Rectified (Io): 25 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 12.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 50 V